Dobre, bo sprawdzone – rozkwitaj z marką Ogród Start
24508c960928b49020276a1e7a724797a0e6cb3f.jpg

Masz balkon lub taras? To wyobraź sobie… Budzą Cię pierwsze promienie słońca i zapach świeżo zaparzonej kawy. Otwierasz drzwi i czujesz orzeźwiającą woń porannego powietrza, a także zapach kwiatów. Wyglądają i pachną pięknie. Są ozdobą nie tylko przydomowej przestrzeni, ale każdego rozpoczynającego się dnia. Co zrobić, aby cieszyć się nimi przez cały sezon? Otóż ogrodowa litania mówi, że należy zadbać o podłoże, odpowiednie stanowisko, nawodnienie, usuwanie przekwitłych kwiatostanów i - uwaga - nawożenie. Odpowiednia kompozycja składników mineralnych zapewni naszym roślinom utrzymanie odpowiedniej kondycji i obfitego kwitnienia. Bardzo ważna jest regularność nawożenia, ponieważ składniki z gleby są zużywane i ich ponowne dostarczenie będzie gwarancją rewelacyjnego kwitnienia i wybarwienia. Za te dwa aspekty odpowiadają potas i fosfor, dlatego ważne jest, aby nawozy zawierały ich solidną dawkę. Osobiście preferuję nawozy rozpuszczalne, które moim zdaniem są znacznie bezpieczniejsze - nie ryzykuję, że forma granulatu popali delikatne liście roślin. Osobiście sprawdziłam i polecam nawozy marki Ogród Start. Raczyłam nimi surfinie, pelargonie, a także inne kwiaty balkonowe, zachwycając się, jak w prosty sposób można wyhodować własny balkonowy raj!

Po 20% potasu, fosforu, a także azotu, który zapewnia prawidłowy wzrost, to główne składniki rozpuszczalnych nawozów marki Ogród Start, które są do nabycia w poręcznych saszetkach po 250g. Cenię je za wydajność, szybkość działania i doskonałą przyswajalność. Nawóz do kwiatów balkonowych i ogrodowych doskonale sprawdził się podczas pielęgnacji takich balkonowych okazów jak pelargonie, surfinie, petunie, begonie czy werbeny, dając efekt istnej burzy kwiatów. Wykorzystałam go również w ogrodzie przy onieśmielających swoimi dużymi kwiatami hibiskusach, hortensjach, piwoniach, daliach, azaliach i lewkoniach. Z początkiem wiosny zasiliłam nim hiacynty i narcyzy. Przygotowałam również do pięknego wzrostu róże i tulipany. Pozostaje tylko czekać na efekty w postaci następujących po sobie rozkwitów poszczególnych kwiatów na balkonach, tarasach i w ogrodach.

Jeśli używacie już Państwo, któregoś z poniższych nawozów, zapraszamy do podzielenia się zdjęciami pięknych kwiatów na fan page’u https://www.facebook.com/ogrodstart. Polecamy to co dobre i sprawdzone, a takie są właśnie nawozy marki Ogród Start!

 miłośniczka ogrodów

Joanna Jastrzębska-Kiziuk

 

 

nawoz1nawoz2nawoz3