Pomidorowy szał!
9934dbbae151cb4123b84cd56da0c214b62de1c0.jpg

Tegoroczna wiosna rozkręcała się bardzo powoli. Niskie temperatury i przymrozki sprawiły, że wegetacja roślin znacznie wydłużyła się w czasie. Z pewnością część z Państwa zakupiła lub planuje zakup sadzonek pomidorów, ale są wśród nas wytrwali, którzy w marcu rozpoczęli siew nasion. Po pikowaniu siewki podrosły i na oko mają jakieś 40 cm. I właśnie teraz zarówno Ci co kupili gotowe sadzonki, jak i Ci, co samodzielnie je wyhodowali, mogą przystąpić do sadzenia w gruncie.
Jeśli spojrzymy w kalendarz, to tzw. Zimna Zośka z 15 maja dała nam zielone światło do działania. Ryzyko stresów pogodowych maleje z każdym dniem, dlatego nasze szanse na bujne pomidorowe plony są bardzo wysokie.
Pamiętajmy, aby krzaki sadzić w dni pochmurne, ale do ogrzanej gleby. Następnie obficie podlewamy. Nasadzenia robimy co 60 cm - najlepiej dać 3-4 rośliny na 1 m2.
Ważne są również podpory, które będą chroniły przed złamaniem delikatne pędy.
Pomidory są niezwykle smaczne, ale same są również “nawozożerne”. Wymagają regularnego zasilania azotem, fosforem, potasem, magnezem. Nawożenie mineralne rozpoczynamy 2-3 tygodnie po posadzeniu rozsady. Najlepsza kombinacja powinna zawierać 12% azotu, 5% fosforu, 15% potasu, 4% magnezu. Taki wieloskładnikowy granulowany nawóz nieorganiczny o niskiej zawartości chlorków z pewnością zwiększy plonowanie, wybarwienie i poprawi walory smakowe. Te wszystkie parametry spełnia Nawóz na pomidory i paprykę marki Ogród Start dostępny w sklepach ogrodniczych, a także w supermarketach. Z pewnością nie jeden ogrodnik, wybierając się na weekendowe zakupy, wstąpi na dział ogrodniczy, a tam… już sami będziecie wiedzieli czego szukać - poręczne foliowe opakowanie, a w nim 2 kg granulowanego pomidorowego sukcesu marki Ogród Start.
Ponieważ piękny ogródek warzywny musi być wolny od chwastów, to jednak nie wszystkie trzeba bezpowrotnie likwidować. Jeśli pokrzywy zadomowiły się w ogrodowej przestrzeni, to wasze pomidory nie pogardzą również gnojówką z tej rośliny. Pamiętajcie jednak, że to nie wystarczy do prawidłowego wzrostu, kwitnienia, owocowania i wybarwiania. Aby ten cały proces zakończył się czerwonymi, soczystymi i bogatymi w wartości odżywcze pomidorami, pamiętajcie: Nawóz na pomidory i paprykę Ogród Start doprowadzi Was do pomidorowej mety. Powodzenia!

pomidoryipapryka