Pierwsze rozsady w szklarni
d83168c2950d91eb7dbecd537d780fbeec79d41e.jpg

Szklarnia to doskonałe rozwiązanie dla miłośników przydomowych ogródków. Jej głównym atutem jest ochrona roślin przed szkodnikami, a także ochrona przed zmiennymi warunkami pogodowymi - zwłaszcza zbyt niskimi temperaturami. Aby mieć fantastyczny plon z przydomowego ogródka, należy pamiętać o pewnym równaniu: Przekopana ziemia + Obornik granulowany Ogród Start = Szklarniowy sukces!

Obornik granulowany

Rozsady warto przygotować już w lutym, czym jeszcze bardziej nastroimy się na zbliżającą się wielkimi krokami wiosnę. Wysiewamy do doniczek nasiona warzyw i owoców. W sprzyjających domowych warunkach rośliny wykiełkują i podrosną.

W skrzynkach warto wysiać kapustowate, sałaty, seler, paprykę, pomidory i zioła. Pamiętajmy również o właściwej pielęgnacji. Podlewamy delikatnie letnią wodą i w słoneczne dni wentylujemy szklarnię. Jaki będzie najlepszy moment na przesadzanie? – obserwacja prawdę Ci powie! Jeśli roślina wytworzy przynajmniej dwa listki to znaczy, że rośnie w siłę i jej zdolność przetrwania w ogrodowych warunkach na otwartej przestrzeni z każdym dniem jest coraz większa.