Wysadzamy do doniczek bulwy begonii i gloksynii
f9587746828b1527f3a060d181652db411c53f2b.png

Nieskomplikowana pielęgnacja i atrakcyjny wygląd to główne atuty uprawy begonii, która jest częstym elementem wystroju domowych pokoi, altan, balkonów czy ogrodowych rabat. Stanowiska lekko zacienione i osłonięte przed wiatrem to idealne warunki do wzrostu tych pięknych roślin.

Jeśli Wy również zaznaczyliście w swoim kalendarzu lutowe wysadzanie begonii do doniczek, to jest to najlepszy moment, aby odszukać wykopane na zimę z ziemi i dobrze przechowane do okresu lutowego bulwy. Przy wysadzaniu do doniczek pamiętajmy, że bardzo ważne jest podłoże – gleba żyzna, lekko kwaśna, próchnicza. Aby poprawić jej jakość, warto pamiętać o oborniku granulowanym marki Ogród Start, który przyczyni się do lepszego wzrostu i rozkwitu. W ten sposób przygotowane podłoże doskonale sprawdzi się również dla kolejnej rośliny o tropikalnym rodowodzie, a mianowicie gloksynii. Lutowe wysadzenie jej bulw do doniczek sprawi, że już za parę tygodni ich aksamitne liście i pełne kielichy kwiatowe będą ozdobą domowych, jak i przydomowych przestrzeni. Mniej cierpliwi z pewnością zakupią okazy w sklepach ogrodniczych, jak i supermarketach - obecnie tych roślin jest tam pod dostatkiem.

Aby jak najdłużej cieszyć się pięknymi kwiatami, musimy jednak pamiętać o nawożeniu.  Roślinę najlepiej zasilać nawozem rozpuszczalnym do kwiatów balkonowych i ogrodowych Ogród Start. Podobnie jak w przypadku wielu roślin kwitnących, jeśli oderwiemy przekwitłe łodygi kwiatowe, możemy się spodziewać długofalowego kwitnienia.

My już przygotowaliśmy do nowego sezonu nasze begonie i gloksynie. A Wy?

Uwaga!
Warto przechowywać bulwy gloksynii i begonii do kolejnego sezonu, aby miały szansę odrodzić się w kolejnym roku.