Nawożenie róż
08c2ed54688507a748a9990ade4d58468b35ee50.jpg

Wakacje w pełni, a ich ogrodowym odpowiednikiem są z pewnością pięknie kwitnące róże. Sadzone w towarzystwie lawendy w sposób naturalny zabezpieczamy przed atakiem mszyc, które odstrasza intensywny lawendowy zapach. Zdarzają się jednak takie okresy jak tegoroczny, kiedy mszyca atakowała ze zdwojoną siłą. Stosowanie metod chemicznych lub naturalnych – o których pisaliśmy w jednej z naszych porad, z pewnością pozwoliło zapobiec uszkodzeniom róż. Jednak największe szanse na walkę ze szkodnikiem mają te rośliny, które przez cały sezon są odpowiednio pielęgnowane. Zdrowe krzaki róż to takie, które przycinamy, obrywamy przekwitłe kwiaty, nawozimy stosownie do wymagań glebowych na danym terenie. Pamiętajmy, że każdą czynność można przedobrzyć, dlatego warto zaznaczyć, że lipiec to ostatni moment na nawożenie.

obornik granulowany


Marka Ogród Start oferuje ogrodnikom nawozy odpowiednio zbilansowane, które właśnie teraz z powodzeniem możemy zastosować. W asortymencie znajdziemy również Obornik granulowany,który osobiście stosuję we własnym ogrodzie.  Najczęstszą przyczyną złej kondycji roślin są niedobory składników, zwłaszcza azotu, potasu, fosforu i magnezu. Właśnie taką kompozycję składników otrzymamy w wieloskładnikowym, granulowanym nawozie nieorganicznym o niskiej zawartości chlorków.

Stosowanie Nawozu na róże marki Ogród Start poprawia zdrowotność uprawianych roślin, zwiększając odporność na choroby i szkodniki. Powoduje bujny wzrost, obfite kwitnienie oraz intensywne wybarwienie kwiatów. nawoz na roze
Dlaczego Ogród Start? Pytanie to stawiam nie bez powodu, ponieważ mnogość produktów na rynku zdecydowanie utrudnia wybór. Gama nawozowa marki Ogród Start jest na szczęście tak skomponowana, że zarówno profesjonaliści, jak i hobbyści mogą zapewnić idealną kondycję roślin w ogrodowych przestrzeniach przez cały rok.


Życzymy “różanych” wakacji, które urzekają barwą i zapachem.