Sekretny patent, czyli sukces jesiennych nasadzeń
96713c615a327fb63d1522034ec5d4b35d598082.jpg

Sadzenie drzew i krzewów owocowych w październiku

Październik to doskonały moment na sadzenie młodych drzew i krzewów owocowych. Aby mieć pewność, że roślina się przyjmie, możemy wykonać jeden sekretny trik. Po wykopaniu dołka pod roślinę, mieszamy w nim ziemię z… Hydrożelem. Jest to doskonały absorbent wody, który zapewnia wilgoć wokół korzeni zarówno w okresie zimowym, jak i letnim. Dodatkowym atutem jest fakt, że zużywamy zdecydowanie mniej wody na podlewanie w okresie letnim. 

 

Co z tym brązowieniem igieł u żywotników?

Jeśli sadzicie thuje (żywotniki), a doświadczyliście ich przesuszenia i brązowienia po posadzeniu, to jest to często wynik braku wody. Hydrożel zapobiega takim sytuacjom, dlatego w moim ogrodzie jest obowiązkowym produktem, który wykorzystuję przy wsadzaniu do gruntu nowych okazów. Czy ktoś z Was wypróbował już ten sposób? Jeśli nie, zachęcamy - http://www.nawozyogrodnicze.pl/pl/produkt/65/hydrozel.html

 

Jak sadzić, to na całego!

Jesienne zakupy w sklepach ogrodniczych mają to do siebie, że widzimy jak dane okazy wyglądają w konkretnym okresie. Zachwycają nas hortensje bukietowe, ogrodowe, rododendrony czy magnolie. Do tych, jak i innych roślin ozdobnych również z powodzeniem możemy zastosować nasz sprawdzony absorbent wody. 

 

Hydrożel na medal!

Chociaż większość osób kojarzy ten produkt z sadzeniem roślin doniczkowych i balkonowych, to jest on doskonałym rozwiązaniem dla nasadzeń w okresie jesiennym. To czego rośliny potrzebują, to właśnie woda, która wpływa na ukorzenianie i lepsze zadomowienie się w gruncie. 

 

Życzymy Państwu wielu przyjemności podczas komponowania jesiennych aranżacji. Chętnie zobaczymy Wasze realizacje na naszym Facebooku. https://www.facebook.com/pg/ogrodstart/about/?ref=page_internal