Czerwcowe prace w ogrodzie
dc12089b3c55ab13b8e46c29f7261b43a2db2bf6.jpg

Czerwiec to bez wątpienia jeden z najbardziej pracowitych miesięcy dla ogrodników. Wówczas z kapeluszem na głowie i grabkami w dłoni bierzemy się za intensywne pielenie, podlewanie i nawożenie przydomowego ogrodu oraz roślin balkonowych. Szczególnie to ostatnie jest naprawdę ważne, ponieważ w okresie intensywnego kwitnienia nasze warzywa, owoce i kwiaty potrzebują wspomagania nawozami.

 

Jakie nawozy stosujemy w czerwcu

W czerwcowej pielęgnacji roślin sprawdzą się Nawóz Uniwersalny ogrodniczy granulowany, Nawóz do Surfinii płynny, Nawóz do pelargonii płynny, Nawóz ekologiczny do Warzyw i Ziół granulowany, Nawóz do Roślin Kwaśnolubnych granulowany i Nawóz do Róż granulowany.

 

Czerwcowe prace w ogrodzie

Czerwiec to okres letniego nawożenia roślin ogrodowych i doniczkowych. Dzięki mikro i makroskładnikom zawartym w nawozach krzewy oraz kwiaty będą mogły osiągnąć swój pełny potencjał, a także lepiej przetrwać ewentualną suszę. Nawóz ma największe znaczenie w przypadku roślin doniczkowych, które funkcjonują w podłożu o niewielkiej objętości i szybko wypłukują się z najważniejszych substancji odżywczych. Ogród Start oferuje całą gamę wieloskładnikowych i jednoskładnikowych nawozów, które zadowolą zarówno profesjonalistów, jak i amatorów ogrodnictwa.

 

Nawożenie roślin balkonowych

Nawożenie kwiatów balkonowych w okresie letnim należy wykonywać raz na tydzień. W tym celu można wykorzystać nawozy płynne lub rozpuszczalne. Na początku czerwca warto pochylić się nad królowymi balkonów i tarasów, czyli pelargoniami. Te popularne kwiaty najlepiej nawozić dedykowanym Nawozem do pelargonii. Również zakwitające w czerwcu surfiniie zyskają na uroku dzięki wzbogaconemu o substancje próchniczne Nawozowi do Surfinii.

 

Nawożenie warzywniaka w czerwcu

Bez nawozu nie obejdzie się także warzywniak obsadzony gatunkami o długim okresie wegetacji, którymi będziemy zajmować się wczesnym latem. Nawóz ekologiczny do Warzyw i Ziół doskonale sprawdzi się m.in. w dokarmianiu pomidorów, papryki i cukinii. Dzięki naturalnej formule Nawóz ekologiczny do Warzyw i Ziół jest w pełni bezpieczny dla środowiska. Natomiast osoby, które wolą nawozić wszystko jednym produktem, mogą ograniczyć się do stosowania Nawozu Uniwersalnego.

 

Pielęgnacja róż w czerwcu

Niekwestionowaną królową lata jest róża. Ten kultowy i piękny kwiat występuje w wielu odmianach, w tym takich, które zaczynają kwitnąć właśnie w czerwcu. Róże należą do bardzo wymagających roślin ogrodowych, dlatego należy zadbać o jak najlepsze warunki dla ich rozwoju. Nawóz do Róż granulowany to nawóz z dodatkową zawartością magnezu, dzięki czemu dostarcza on krzewom wszystkich najważniejszych składników pokarmowych w odpowiednich proporcjach. Z pomocą Nawozu do Róż marki Ogród Start kwiat będzie intensywnie wybarwiony, a cały krzew stanie się bardziej odporny na choroby i niszczycielskie działanie szkodników.

 

Kiedy wyrywać chwasty?

Chwasty są prawdziwą zmorą wszystkich ogrodników. Rośliny, które zasłużyły na to miano, są ekspansywne, dobrze ukorzenione i doskonale przystosowane do niekorzystnych warunków. Dlatego walka z nimi musi być systematyczne i kompleksowe. Kiedy wyrywać chwasty? Najlepiej zabrać się za to jeszcze przed posadzeniem kwiatów. W późniejszych etapach hodowli należy regularnie pielić grządki, pilnując przy tym, aby chwasty nie weszły w fazę kwitnienia. Inaczej rozniosą się po całym ogrodzie. Do wyrywania chwastów dobrze zabrać się po deszczu, wtedy najłatwiej usunąć rośliny wraz z korzeniami.